Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Sveikuoliai mini K. Vaištarienės išėjimo metines: „Mums čia viskas gerai“

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

2020 m. balandžio mėn. 3 d. šį pasaulį paliko save laimingiausia moterimi vadinusi 88 m. Ksavera Vaištarienė. Žinoma kaip Vegetarų draugijos pirmininkė, Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės narė, tūkstančiams žmonių padėjusi išbristi iš neįveikiamų medicinai ligų, chemijos mokslų daktarė Lietuvoje įsiūbavo nuskambėjusį grikių iššūkį, savo pavyzdžiu buvo įkvėpimas daugeliui. Sėkmės istorijose rasite ne vieną grikių pasninko dalyvio sėkmės istoriją

“Sulaukusi 88 – erių Ji išėjo. Išėjo netikėtai, be jokių ilgų sunkių ligų. Išėjo vos prasidėjus koroninei panikai Lietuvoje ir pasaulyje, nustačius net laidotuvių dalyvių limitą. Vos kelios dienos iki Išėjimo telefonu kalbėjom, sakė – nėra tos koronos… Laimė, to viruso jos palaikuose nerasta. Nors tokia paguoda. Kad ir nedidelis būrelis artimųjų ir bendraminčių bei jos gerbiamas kunigas galėjo pagarbiai palydėti į Amžinuosius namus”, – prisimena p. Angelė, ruošianti leidybai autobiagrafiinę knygą apie K. Vaištarienę.

Autobiografijos knyga

Angelė apgailestauja, kad nespėjo parašyti visos knygos: “Man dar taip Jos reikėjo. Galvojau, užeisiu, paprašysiu dar tos didelės knygos, kur suregistruotos visos kone visuose Lietuvos rajonuose skaitytos paskaitos, kruopščiai sukonspektuoti žymių pasaulio ir Lietuvos šviesuolių straipsniai, paskaitos. Tenka apgailestauti, kad nepaskubėjau Jos paklausti apie daugelį dalykų. Antra vertus, pagalvoju, kad išeidama Ji man atvėrė vieną svarbią tiesą. Apie žmogų daugiau sužinosi ne iš jo paties, o iš jo gyvenime sutiktų žmonių. Iš tiesų – pirmųjų netekties dienų liūdesį ilgainiui pakeitė džiaugsmas. Džiaugsmas dėl to, kad Jos dėka galėjau pasikalbėti su daugybe šviesių žmonių, išgirsti jų gyvenimo istorijas. Ačiū sakau Ksaverai už tuos žmones, kuriuos man paliko pati išeidama. Dabar man plečiasi Jos gyvenimo horizontai, matau platų spektrą spalvų, nes tik kituose žmonėse atsispindime patys”.

Yra žmonių, kuriems Ksavera padėjo iškopti iš nevilties. Ir labai nemažai. Angelės užduotis „išpešti“ iš jų kuo daugiau ir jų liudijimais patvirtinti, kad sveiki ir žvalūs galime sulaukti garbaus amžiaus bei būti naudingi žmonėms. Arba bent nebūti kitiems žmonėms našta. Yra bendraminčių, kurie kartu su Ja rodė žmonėms natūralaus kelio į sveikatą  kryptis, buvo to kelio rodyklėmis. Moteris kalbina artimus giminaičius, pažinojusius Jos būtį iš arti. Ir jos draugus, bičiulius, kuriems ji buvo laisvalaikio siela. Ir dar daug daug liks nepakalbintų. Galinčius pasidalinti savo istorijomis kviečiame susisiekti el. paštu info@sveikuoliai.lt. 

Ksavera aplanko bičiulius sapnuose

Mokytojų namuose, kur reguliariai vykdavo Vegetarų klubo paskaitos, spalio pavakarę vėl susirinko nuolatiniai klausytojai. Pusmetis, kai Ksaveros nėra. Paminėjimas. Dar už durų girdisi Ksaveros balsas – skaito eiles. Tai tik vaizdo įrašas, bet toks įspūdis, kad ji tarp mūsų, niekur neiškeliavusi.

Sigita, jauna moteris, Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė pasakoja sapną, kuriame ji girdi Bronelės balsą. Bronelė, Ksaveros bičiulė, buvusi Elektrėnų sveikuolių klubo pirmininkė, pasimirė gruodį. Ksavera, ten, mums nežinomose erdvėse pasivijo Bronelę  balandį. Sigitos sapne jiedvi kartu. Ir sako jiedvi Sigitai ten, tame sapne : „Jūs neliūdėkit, mums čia viskas gerai, mums čia viskas labai gerai“.

Įkurtas Ksaveros Vaištarienės sveikatos klubas

Vegetarų draugija 2021 m. pradžioje tapo Ksaveros Vaištarienės sveikatos klubu. Klubas tęs savo veiklą Vilniuje, organizuodamas paskaitas ir renginius, kuriuose ir toliau bus dalinamasi informacija, leidžiančia žmonėms vaduotis iš medicinai neįveikiamų ligų. Klubo vadovu tapo Ramūnas Bertašius, ilgus metus bendravęs su a.a. Ksavera Vaištariene.

www.sveikuoliai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Kita

Melkio mokykla – įkvėpti judėti!

Melkio mokyklos paskirtis – ugdyti brandų žmogų, puoselėjantį dorovines vertybes, protėvių kultūrą, esantį darnoje su gamta, gebantį savarankiškai gyventi, bei kurti vieningą bendruomenę ir geresnį

Atsiliepimai

7 sveikos gyvensenos dienos gali pakeisti tavo gyvenimą!!!

„Nenoriu grįžti atgal, į ankstesnį gyvenimo būdą“, – teigia kiekvienas, praktiškai išbandęs 7 dienų sveikos gyvensenos programą sveikatos mokyklose, organizuojamose įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.