Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Sveikuoliai pradeda rudeninį paskaitų turą po Lietuvos mokyklas

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Lietuvos sveikuolių sąjunga pradeda tradicinį rudeninį paskaitų turą po Lietuvos mokyklas. Lektoriai, savanoriai ir motyvatoriai planuoja aplankyti daugiau kaip 100 mokyklų ir pravesti daugiau kaip 200 paskaitų 5-12 klasių moksleiviams apie sveikos gyvensenos ir fizinio aktyvumo naudą.

Simonas Dailidė

Susitikimų metu mes dalinamės patirtimti ir žiniomis, pritaikytomis savo gyvenimuose, o ne teorija. Dalinamės tuo, kas veikia kasdienybėje ir duoda labai aiškius rezultatus bei suteikia laimės jausmą, gerą sveikatą, nuotaiką, energingumą, pozityvumą, šiltus santykius su artimiaisiais. Paskaitų metu informacija pateikiama paaugliams įdomiu ir neįprastu būdu, kalbamasi temomis, kuriomis ne visada drąsu atvirauti su mokytojais, tėvais ar draugais. Paauglystėje gautos žinios apie sveiką gyvenimo būdą ir fizinio aktyvumo svarbą padeda išvengti klaidų ir sukuria stiprius pamatus sveikam ir laimingam gyvenimui”, – sako Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė.

Eglė Kislovski

“Jau trejus metus važinėju po Lietuvos mokyklas, skaitydama paskaitas paaugliams apie santykius, gyvenimo būdą, sąmoningumą. Bendraudama su paaugliais girdžiu jų problemas. Vaikai skundžiasi, kad tėvai jų nesupranta, tik reikalauja; paaugliai nori greičiau išeiti iš namų ir kurti savus santykius, nes nusibodo kentėti rėkimą ir tyliai užsidaryti savo kambaryje, nes „kam kalbėtis – tėvai vis tiek manęs negirdi“. Paauglės merginos dažnai pradeda ankstyvus lytinius santykius, taip ieškodamos meilės ir šilumos. Didžiulė dalis paauglių geria bei rūko, ar yra bandę narkotinių medžiagų. Būtent visų šių dalykų esmė ir slypi santykiuose šeimoje”, – dalinasi Lietuvos sveikuolių sąjungos jaunimo ir šeimų stovyklų organizatorė, lektorė Eglė Kislovski.

Paskaitų ture šiais metais dalyvaus ir sporto klubo “Fankas” savininkas, sveikos gyvensenos treneris Andžej Michmel. Jo paskaitos bendruomenėms ir moksleiviams sugeba taip įkvėpti žmones, kad jie lengvai keičia savo nuostatas fizinio aktyvumo ir sveikos mitybos srityje. “Vaikai paprastai yra labai motyvuoti. Išgirdę faktais, moksliniais tyrimais, skaičiais pagrįstą informaciją ir supratę priežastis, dėl kurių nėra energijos, atsiranda odos problemų paauglystėje, priklausomybės, viršsvoris, ima skaudėti sąnarius ar nugarą, pamatę sveikatai gyvenantį lektorių ir turėdami galimybę jam užduoti klausimaus, vaikai paprastai susimąsto. dažnas imasi keisti savo įpročius, – teigia Lietuvos sveikuolių sąjungos savanoris, vaikų ir jaunimo stovyklos “Laisvės kodas” lektorius A. Michmel.

“Daugeliui gali būti keista, bet jau šeštoje klasėje moksleiviai ima ragauti įvairius intoksikantus. Lengvas alkoholis, tabakas, kurį baigia pakeisti elektroninės cigaretės, narkotikai yra šių dienų kasdienybė mokyklose. Labai svarbu kalbėtis su moksleiviais kuo anktesniame amžiuje apie tai, demonstruoti savo pavyzdžiu blaivų gyvenimo būdą”, – sako asociacijos “Laisvas žmogus” vadovė, psichologė Tatjana Ščiurina.

Sigita Kriaučiūnienė

“Lietuvos sveikuolių sąjunga buria tūkstančius blaiviai ir sveikai gyvenančių žmonių, nevyriausybines organizacijas, veikiančias sveikos gyvensenos srityje, nuolat rengia stovyklas, renginius, iššūkius, žygius gamtoje. Tokios veiklos tikslas – kuo plačiau skleisti tautos išminčių suformuluotas holistinės sveikatos žinias, dalintis savo patirtimi, kad jauni žmonės nedarytų ar nekartotų klaidų, galinčių suteikti daug skausmo gyvenime. Jei kiekvienas galėtumėm būti blaiviu ir sveiku pavyzdžiu savo vaikams – mūsų šalis taptų sveika, stipri ir sėkminga”, – tvirtina Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė.

Mokyklos turi galimybę kviestis rudeninio sveikuolių turo lektorius NEMOKAMAI. Registracija vyksta https://www.sveikuoliai.lt/renginys/rudeninis-sveikuoliu-turas-po-lietuvos-mokyklas/

Paskaitų turas mokyklose – viena iš projekto “Fizinis aktyvumo ir sveikos gyvensenos skatinimas”, bendrai finansuojamo valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas, veiklų.

www.sveikuoliai.lt

Nuotraukos LSS archyvas

4 komentarai apie “Sveikuoliai pradeda rudeninį paskaitų turą po Lietuvos mokyklas”

 1. Sveiki, esu dviejų mokinių mama, norečiau, kad sudalyvautumėt Domeikavos gimnazijoje! Info apie sveika gyvenimo būda, niekada nebus per daug!

 2. Sveiki,
  Esu dviejų mokinių tėvas. Nors labai motyvuoja energingi Andžejaus mokymai, bet labai laukčiau bet kurio iš jūsų Vilniaus “Fabijoniškių gimnazijoj”. Nes tikrai atsibodo, kaip vaikai pasižiūri į mano salotas ar glotnučius ir sako,- “Ai, tai čia tik tėčio maistas”. Ir puola ieškoti nesveikų užkandžių

 3. Gailutė Morkūnienė

  Labas rytas.
  Trukdo Rokiškio Juozo Tumo – Vaižganto gimnazija ir Senamiesčio progimnazija.
  Esame jau seniai užsiregistravę paskaitom, tarėmės turbūt su p. Aušra, kad mokymus su Andžej Michmej turėsime lapkričio II pusėj, nuotoliniu būdu.
  Tai norėjau paklausti, ar dar galime tikėtis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.