Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Sveikuoliai visoje Lietuvoje metė iššūkį Corona virusui, plaukdami 25 metrų ledinėse eketėse

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Jau ketvirtus metus iš eilės Trakuose, ant Galvės ežero Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuojamos 25 metrų ledinės eketės plaukimo varžybos dėl karantino apribojimų šiemet įgavo kitą formatą – savarankišką plaukimą. „Visi tikėjomės, kad vasario gale bus atšaukti ribojimai judėjimui tarp savivaldybių, bet taip nenutiko, o pavasaris ledą vis tirpdė…“, – sakė LSS prezidentas Simonas Dailidė, – „30 dienų ledinės eketės iššūkis leido mums nugalėti aplink sėjamą baimę, praplėsti savo ribas įveikiant stereotipus apie šalto vandens pavojų. Šimtai pirmų kartų eketėje, dešimtys mažamečių vaikų, užsidegusių tėvų pavyzdžiu nebijoti šalto vandens, 25 metrų eketės kituose Lietuvos miestuose, stulbinamai aktyvus ledinės nuotraukos konkursas įrodo, kad šalčio efektyvumas mūsų sveikatai yra neginčijamas!“ 

2021-03-06. Lithuania, Vilnius.25 meter ice swimming competition. photo by Alfredas Pliadis
2021-03-06. Lithuania, Vilnius.25 meter ice swimming competition. photo by Alfredas Pliadis
2021-03-06. Lithuania, Vilnius.25 meter ice swimming competition. photo by Alfredas Pliadis
2021-03-06. Lithuania, Vilnius.25 meter ice swimming competition. photo by Alfredas Pliadis
2021-03-06. Lithuania, Vilnius.25 meter ice swimming competition. photo by Alfredas Pliadis

Vilniuje, Kaune, Jonavoje, Alytuje, Radviliškyje, Rokiškyje ir Utenoje ledinių maudynių entuziastai išsipjovė 25 metrų eketes tam, kad pasikeitusio varžybų formato dalyviai turėtų galimybę savarankiškai įveikti šį atstumą, užfiksuoti vaizdo medžiagoje plaukimo laiką, pasidalinti įrašu Facebook miesto grupėse ir laukti organizatorių atsiunčiamų specialių tai progai sukurtų medalių už įveiktus 25 metrus ekete, o geriausiai pasirodę dalyviai dar ir Audimo įsteigtus prizus.

Ne galutiniais duomenimis per 200 šalto vandens entuziastų, tarp kurių buvo ir vaikų ir suaugusiųjų, visoje Lietuvoje šiandien įveikė 25 metrų ledines eketes, o pasiekę finišą dalijosi pačiomis geriausiomis emocijomis.

  „Žaliuosiuose ežeruose plaukiau 25 metrus. Šis plaukimas man buvo, kaip visos žiemos iššūkio uždarymas. O viskas prasidėjo dar sausio mėnesį su 30 dienų iššūkiu – kiekvieną dieną pradėti ledinėmis maudynėmis. Pradžioje eketėje išbūdavau tik keliasdešimt sekundžių ir net sunku buvo pagalvoti apie plaukimą . O pabaigoje jau pasiekiau 4:40 min laiką eketėje ir 25 metrų kasdienį plaukimą. O geriausias viso to rezultatas – dingęs mieguistumas, pakilęs bendras tonusas, susireguliavęs spaudimas, jokių blogų emocijų ir minčių nebeliko. Džiaugiuosi energija, gera nuotaika ir įveikusi visus psichologinius barjerus,“- įspūdžiais po plaukimo dalijosi Evelina Pačėsaitė.

Vilniuje, tarp beveik šimto „ruonių“ moterų tarpe greičiausios buvo: Justina Dilkaitė (15.78 sek), Milda Adomaitienė (19.75 sek) ir Aušra Sobutienė (20.75 sek), vyrų tarpe: Romas Čereška (15.54 sek), Ignas Kazlauskas (16.03 sek) ir Paulius Markevičius (16.22 sek). Radviliškio mieste savo jėgas išbandė per pusšimtis ledinio vandens aistruolių, Utenoje – kelios dešimtys įvairaus amžiaus plaukimo mėgėjų, Jonavoje – 7.  Tarp radviliškiečių moterų ledo eketėje greičiausios buvo: Aušra Grabauskienė (20.19 sek), Asta Porakė (24.94 sek) ir Jūratė Aleksiūnienė (26.08 sek), o tarp vyrų: Edgaras Matūza (17.86 sek), Arvydas Laužadis (18.44 sek) ir Mantas Repšys (18.50 sek).

Visų dalyvių plaukimo protokolas: 2021 metų, 25 metrų eketės plaukimo dalyvių laikai – Plaukimai

„Šiandien nuostabi diena! Po beveik 22 metų pertraukos vėl iškovojau pirmąją vietą plaukimo varžybose! Tiesa, šį kartą ne baseine, o 25 metrų eketėje! Ta proga nupurčiau dulkes nuo savo trofėjų ir radau, kad paskutinį kartą buvau iškovojęs pirmąją vietą 1999 metais plaukdamas kompleksiniu plaukimu! Ačiū Simonui Dailidei ir visai Lietuvos sveikuolių komandai už galimybę plaukti, už palaikymą ir motyvaciją,“- savo emocijomis dalijosi  Romas Čereška.

Dzūkijos sostinėje šalto vandens galią išbandyti panoro 27 drąsuoliai, tarp kurių ir ne vienerius metus praktikuojantys maudynes šaltame vandenyje ir pirmą kartą išdrįsusę įveikti ledinę eketę. Jauniausioji Alytaus dalyvė – dešimtmetė Vanesa plaukė drauge su savo tėčiu Vincentu. Moterų tarpe Dzūkijoje greičiausiai atplaukė Rimutė Norkūnienė, o tarp stipriosios lyties atstovų greičiausias buvo Laimis Banys. Visi plaukikai buvo apdovanoti „Eketės diplomais“ ir rėmėjų dovanomis.

Jau tradiciniu tapusiame Lietuvos sveikuolių sąjungos renginyje rezultatas nėra svarbiausias tikslas, svarbiausia – laimėti prieš savo baimes šaltam vandeniui ir atkreipti visuomenės dėmesį į grūdinimosi svarbą, bei  priminti sau, kad nors ir karantinas – pasaulis nesustojo ir galima rasti būdų praskaidrinti savo kasdienybę.

Jūratė Marčiulaitienė, Sveikuoliai.lt

2 komentarai apie “Sveikuoliai visoje Lietuvoje metė iššūkį Corona virusui, plaukdami 25 metrų ledinėse eketėse”

  1. Dainius Kepenis

    Nuoširdžiai sveikinu visus “ledinukus” ir dėkoju už jūsų pavyzdį ir įkvėpimą, kurio šiandien ypatingai reikia išvaduoti iš baimės psichodemijos įbaugintiems žmonėms. Sveikime-veikime- eikime uoliai!

    1. Ačiū, Dainiau, už tvirtą pradžią, pagrindą, ant kurio stovi visas Lietuvos sveikatingumas, sveikatinimasis, sveikuoliškumas ir sveikimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.