Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Sveikuolių sąjungos senjorai: patys nusprendžiame, ar esame seni

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės nariai vienbalsiai nutaria, kad patys nusprendžiame, pasenome ar ne. Savo veiklomis šie brandaus amžiaus žmonės įkvepia ne tik bendraamžius, bet ir keliskart jaunesnius.  

Nei į septintą, nei į aštuntą ar devintą dešimtį kopiantiems senjorams amžius nėra kliūtis kopti į kalnus, keliauti, sportuoti, vasarą rinkti vaistažoles, žiemą maudytis eketėse, vesti paskaitas, mokytis sveikatingumo kitus.

O vaistinėlės jų namuose – tuščios. Anot jų, būtent alternatyvos greitiems gydymo preparatams ieškojimas ir padeda šias dienas leisti pilnavertiškai.

Vaistai ne gydo, o sukelia šoką

77-erių Eugenija Guogienė ilgus metus dirbusi gydytoja, taip pat buvusi sveikuolių sąjungos viceprezidentė sako, jog darbo praktika tradicinės ir alternatyvios medicinos srityse padėjo daug ką suvokti apie žmonių sveikatą. ,,Gal nustebsite sužinoję, kad cheminis vaistas ne gydo, o sukeldamas šoką organizmą priverčia elgtis kitaip, tada pasekmes likviduoja pats organizmas. Todėl galime naudoti ir natūralius gamtinius šokus, vienas pavyzdžių – ledinės maudynės“, – sako ji.

O štai chemijos mokslų daktarės Ksaveros Vaištarienės telefonas netyla nuo norinčių pas ją pasikonsultuoti dėl sveikatos, vykdyti jos pačios išbandytas programas, kuriomis moteris ne tik pasigydė ligas, bet ir užsitikrino sau sveiką, pilnavertį gyvenimą šiandien, kai amžius lenkia aštuoniasdešimt.

Artūro Juzefovičiaus nuotr.

Ilgametis Panevėžio sveikuolių vedlys Kazimieras Ilginis savo energija kartais lenkia jaunuosius sąjungos savanorius, o vienas iškiliausių Lietuvos keliautojų, alpinistų Algimantas Jucevičius dar dabar keliauja ir kalnų paslaptimis, žiniomis apie juos dalinasi su begale norinčių.

Sveikatingumo stovyklos neįvyksta be sąjungos viceprezidentės Lukrecijos Augustaitytės vedamų rytinių mankštų ir ledinių maudynių. ,,Sveikuolių sąjungoje žodžio senas nėra, amžiaus ribų – taip pat. Širdis juk visur jauna, o kūnų jei negalavimų yra, mes galime padėti, jokių problemų, reikia tik atvažiuoti“, – sako Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė, senjorė Lukrecija Augustaitytė.

Tiek išvardinti, tiek matomi nuotraukoje sąjungos garbės nariai, apie kuriuos dar būtų galima rašyti ir rašyti tiesiogiai bendrauja, savo išmintimi dalinasi įvairiose paskaitos bei stovyklose.

Jau dešimtis garbaus amžiaus žmonių į sveikesnį ir pozityvų gyvenimą atvedusioje senjorams skirtoje stovykloje ,,Mes galim“ garbės narių susirenka daugiausiai, kur net asmeniškai sąjungos išminčių patarimus gali išgirsti ir į geresnį gyvenimą žengti kiekvienas.

https://www.sveikuoliai.lt/renginys/sveikatingumo-stovykla-senjorams-mes-galim-2018/

Milda Noreikaitė, www.sveikuoliai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.