Ajurveda

Mitybos rekomendacijos pavasariui

Dėl šylančio oro pavasarį ištirpsta sniegas, ledo sankaupos, traukiasi įšalas. Žemė tampa minkštesnė, drėgnesnė, bunda augalai. Šylantis oras taip pat veikia žmogaus kūną – toksinai „atitirpinėja“, pasklinda po organizmą, tad pavasaris yra natūralus organizmo valymosi laikotarpis. Jei norime padėti kūnui pašalinti toksinus ir sumažinti apsunkimo pojūtį, turime pakoreguoti savo mitybą. Pavasaris – vanduo ir žemė, …

Mitybos rekomendacijos pavasariui Skaityti daugiau »

M. Mitkevičius: „Laimės suteikia sveikas kūnas ir ramus protas“

Kuo šiuolaikiniam žmogui gali būti naudingos gilias tradicijas turinčio ajurvedos mokslo įžvalgos? Kaip pavyko per porą savaičių atsisveikinti su dešimtį metų kamavusiu negalavimu? Kas paliko giliausią įspūdį studijuojant Indijoje? Kaip ajurveda įkvėpė keisti profesiją ir atsidėti mylimai veiklai? Apie tai ir dar daugiau kalbamės su Lietuvos sveikuolių sąjungos lektoriumi Mindaugu Mitkevičiumi. Mindaugai, kas yra ajurveda? …

M. Mitkevičius: „Laimės suteikia sveikas kūnas ir ramus protas“ Skaityti daugiau »

Dienotvarkė gamtos ritmu

Mūsų kūnai sudaryti iš tų pačių elementų, kaip ir visa gamta. Įvairūs pokyčiai aplinkoje tiesiogiai veikia kūną ir savijautą. Gamta turi savo ritmą, kuriuo veikia ir mūsų kūnai. Skirtingu paros metu vyraujančios energijos pasižymi savybėmis, kurios palengvina arba apsunkina tuo metu atliekamą kasdieninę veiklą. Priderinę dienotvarkę prie gamtos ritmo, būsime produktyvūs, energingi ir sveiki. Kada …

Dienotvarkė gamtos ritmu Skaityti daugiau »

Geras virškinimas – gera sveikata

Mes esame tai, ką valgome, jei tiksliau – tai, ką suvirškiname. Deja, taip pat esame ir tai, ko nesuvirškiname. Valgomas maistas turi būti pilnai suvirškintas ir įsisavintas. Nesuvirškintas maistas tampa toksinais, o toksinai sukelia ligas. Kur kraujas nuneša toksinus, ten vystosi liga – dažniausiai į tuos organus, kurie yra patys neatspariausi. Pavyzdžiui, plaučiuose besikaupiantys toksinai …

Geras virškinimas – gera sveikata Skaityti daugiau »

Sausėja ir trūkinėja oda? Pasiruoškite šaltesniam metų laikui

Atvėsus orams, aplinkoje pradeda vyrauti šaltis, sausumas ir lengvumas. Šalta dėl žemos temperatūros. Sausa, nes arti nulio esanti arba minusinė temperatūra sutraukia visą drėgmę į ledą ir sniegą. Patalpose tampa sausiau dėl įjungto šildymo. Lengvumas atsiranda dėl vyraujančio šalto ir sauso vėjo. Mūsų kūnas reaguoja į aplinkos pokyčius ir jame taip pat pradeda reikštis šaltumas, …

Sausėja ir trūkinėja oda? Pasiruoškite šaltesniam metų laikui Skaityti daugiau »

Kokie elementai dominuoja jūsų kūne? Klausimynas

Kūnas sudarytas iš erdvės, oro, ugnies, vandens ir žemės elementų. Svarbu palaikyti elementų pusiausvyrą. Jei kažkurio elemento kūne susikaupia per daug, atsiranda su tuo susiję požymiai, sutrikimai. Jei kūne per daug oro elemento, pasireiškia sausumo, šaltumo ir lengvumo požymiai. Su oro pertekliumi susijusių sutrikimų pavyzdžiai: šąlančios rankos ir kojos, sausa ir trūkinėjanti oda, vidurių užkietėjimas, …

Kokie elementai dominuoja jūsų kūne? Klausimynas Skaityti daugiau »

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.