Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Tiesiausias kelias į laimingą ir sveiką gyvenimą – tinkamas dienos režimas ir ryto pradžia

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Kaip mes gyvename kiekvieną dieną, tokią sveikatą ir turime – ją silpniname arba stipriname. Tinkamas dienos režimas užima svarbiausią vietą, kadangi tai yra savotiškas gamtos ciklo laikymasis. Žmonės dažnai pamiršta, kad yra gamtos dalis ir bando susikurti savo individualų pasaulį, tačiau nuo prigimties neįmanoma pabėgti, turime laikytis gamtos sukurtų dėsnių.

Pagal ajurvedą, keltis rekomenduojama tekant saulei. Pietus reikia valgyti, kai saulė yra aukščiausiame taške, t.y. apie 12 valandą. Tuo metu mūsų skrandis ir žarnynas veikia maksimaliu pajėgumu, todėl maistas yra lengvai suvirškinamas ir lieka daugiau energijos darbams ir geroms emocijoms. Vakarieniauti patariama ne vėliau kaip 18 val., o maistas turi būti lengvas ir gaivus. Ypač svarbu laiku atsigulti. Intelektas ir protas geriausiai pailsi tarp 21 ir 23 valandos vakaro. Jeigu žmogus užmiega vėliau, jo proto ir intelekto potencija vis mažėja, o laikui bėgant atsiranda įvairūs sveikatos sutrikimai.

Kiekvieną rytą mes gimstame iš naujo, todėl labai  svarbu yra tai, ką nuveiksime šiandien, kaip pradėsime rytą, nes tokios dienos kaip ši, daugiau niekada nebebus…  Todėl neatsitiktinai Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuojamose stovyklose kiekvienas rytas prasideda mankšta, grūdinimosi procedūromis ir meditacija. Išbandę tinkamą dienos režimą praktiškai ir pajutę jo neįkainuojamą naudą fizinei bei emocinei būklei, sveikos gyvensenos entuziastai skleidžia šią žinutę savo miestuose ir mieteliuose, kviesdami bendruomenės narius prisijungti prie kasdienių ankstyvo ryto mankštų.

„Būtent ankstyvas rytas – geriausia dienos dalis, stiprus dienos įkvėpimas, skleidžiantis galimybių aromatą. Žmonės ieško sprendimų vis kažkur aplinkui, tačiau pamiršta pažvelgti į savo vidų, sutelkti dėmesį į save ir pajausti visa kuriantį tyrą, pilną džiaugsmo ir laimės, ramybės, ir harmonijos jausmą“, – įsitikinusi Alytaus sveikuolių klubo „Ryžtas“ vadovė Jūratė Marčiulaitienė ir kiekvieną rytą kviečia mėgautis šviežio oro gurkšniu, džiaugtis šia akimirka, jog kvėpuojame, gyvename ir tiek daug turime – stovime ant tvirtos žemės, galime apkabinti medį, juntame jo jėgą, stiprybę, bei vidinę ramybę.

Sveikuolių klubo „Ryžtas“ vadovės manymu, reikia prisiliesti prie vandens, pajusti jo stichijos gyvastį, suvokti, jog viskas aplink mus yra gyva, o viskas yra … viena – juk neapsakomas jausmas yra išjausti, kaip švelniai savo aštriais dantukais kojų pėdas kandžioja pirmas iškritęs sniegas, o visas kūnas užsipildo energija. Svarbiausia yra laiku atsikelti ir visa tai išjausti patiems.

Vienas iš būdų pasitikrinti savo fizinio kūno būklę bei prasmingai praleisti laiką gausiame bendraminčių būryje – kasmetinis EUROFIT finalinis konkursas, kuris vyks lapkričio 25 d. Kaune, lengvosios atletikos manieže (Aušros g. 42).  Daugiau informacijos apie renginį

https://www.sveikuoliai.lt/renginys/euro-fit-2018-sporto-svente-vaikams-seimoms-ir-senjorams/

https://www.sveikuoliai.lt/ar-jau-pasiruosei-konkursui-eurofit-2018/

LSS projektų vadovė Jūratė Marčiulaitienė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Kita

Melkio mokykla – įkvėpti judėti!

Melkio mokyklos paskirtis – ugdyti brandų žmogų, puoselėjantį dorovines vertybes, protėvių kultūrą, esantį darnoje su gamta, gebantį savarankiškai gyventi, bei kurti vieningą bendruomenę ir geresnį

Atsiliepimai

7 sveikos gyvensenos dienos gali pakeisti tavo gyvenimą!!!

„Nenoriu grįžti atgal, į ankstesnį gyvenimo būdą“, – teigia kiekvienas, praktiškai išbandęs 7 dienų sveikos gyvensenos programą sveikatos mokyklose, organizuojamose įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.