Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Trumparegystės progresavimą sustabdęs 15 m. Jeronimas džiaugiasi sustiprėjusiu regėjimu

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Esu Jeronimas Darulis, man 15 metų. Mokausi devintoje klasėje. Mėgstu sportą, žaidžiu futbolą ir tenisą. Vasarą dažnai žvejoju, mėgstu būti gamtoje, bet patinka ir pasėdėti prie kompiuterio.

Regėjimas sutriko vaikystėje

Prieš pradedant lankyti mokyklą tėvai pastebėjo, kad pradėjo prastėti mano regėjimas. Tuo metu mėgdavau žiūrėti animacinius serialus. Vasarą nuėjome pas šeimos gydytoją pasiimti sveikatos pažymos. Patikrinusi regėjimą gydytoja pasakė, kad man reikia išrašyti akinius. Pirmieji akiniai buvo apie -1 dioptriją. Iš pradžių į akinius žiūrėjau neutraliai, žiūrėdavau su jais televizorių. Bet regėjimas toliau blogėjo, kiekvienais metais stiprindavo po vieną dioptriją. Buvo metų, kai nerekomenduodavo akinių stiprinti. Pradėjus nuolatos nešioti akinius atsirado nepatogumų. Ėmiau nemėgti kūno kultūros, nes dėl akinių nešiojimo sumažėjo mano reakcija. 7-8 klasėje, kai akinių stiprumas pasiekė beveik -6 dioptrijas, pradėjau galvoti apie regos korekcijos operaciją. Bijojau, kad mano regėjimas gali niekada nebeatsistatyti, kartais dėl to verkdavau.

Bandymai stabdyti trumparegystės progresą

Nesakau, kad gydytojai kalti dėl mano regėjimo nusilpimo, nes jie liepė nešioti akinius. Dabar atsiranda vis daugiau gydytojų, kurie pataria kuo rečiau nešioti akinius, daryti mankštas, kad stiprėtų regėjimas. Aš apie jas buvau girdėjęs, bandžiau daryti ir regėjimas sustojo blogėti. Bet vėliau pastebėjau, kad nedarant mankštų rega vėl prastėja. 8 klasės antroje pusėje mama pasakė man, kad vyksta regos atstatymo stovyklos ir viena bus per pavasario atostogas. Nusprendžiau ten sudalyvauti.

Regėjimo gerinimo stovykla “Šalin akinius!-2019” | RUDUO

Dabar žinau kaip gerinti ir tausoti regėjimą

jurta2Stovykla truko savaitę, buvo paimti akiniai ir telefonai. Atidaviau dvejus savo akinius: stipriausius (-5,75), kurie jau buvo tapę silpnais ir silpnesnius (-4,75), kuriuos nešiojau prieš keletą metų. Iš pradžių be akinių buvo labai sunku atpažinti stovyklos draugus. Vieną mokyklos draugą atpažinau tik trečią stovyklos dieną, bet vėliau pradėjau lengviau skirti žmones. Po stovyklos atidavė abu akinius ir labai apsidžiaugiau, kad silpnesnieji akiniai man buvo kaip tik. Su jais mačiau labai ryškiai ir aiškiai. Pasiekiau, mano manymu, gerų rezultatų, o ir pati stovykla buvo labai gera. Dabar aš vis dar nešioju tuos pačius silpnesnius akinius, bet žinau kaip gerinti ar tausoti regėjimą. Svarbiausia – kai gali, nenešioti akinių, o jei nepatogu nenešioti akinių, reikia turėti silpnesnius akinius, stengtis būti gamtoje, užsiimti aktyvia veikla, daryti akių mankštas ir vengti streso. Labiausiai man patinka daryti palmingo ir soliarizacijos pratimus.

Regėjimo gerinimo SAVAITGALIS “Tėvai, vaikai ir akiniai. Kad trečias būtų nereikalingas”

Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt

Nuotraukos: J. Darulio asmeninis archyvas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Kita

Melkio mokykla – įkvėpti judėti!

Melkio mokyklos paskirtis – ugdyti brandų žmogų, puoselėjantį dorovines vertybes, protėvių kultūrą, esantį darnoje su gamta, gebantį savarankiškai gyventi, bei kurti vieningą bendruomenę ir geresnį

Atsiliepimai

7 sveikos gyvensenos dienos gali pakeisti tavo gyvenimą!!!

„Nenoriu grįžti atgal, į ankstesnį gyvenimo būdą“, – teigia kiekvienas, praktiškai išbandęs 7 dienų sveikos gyvensenos programą sveikatos mokyklose, organizuojamose įvairiuose šalies miestuose ir miesteliuose.

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.