Vilnietei lengvai pavyko atsikratyti potraukio saldumynams

Dalintis

Nors Julijai Maksimovai (33 m) sveikai maitintis patikdavo nuo vaikystės, tačiau išvengti priklausomybės nuo saldėsių negalėjo ilgai. Saldainiai, šokoladas ir desertai buvo kasdienybės norma “prie kavos”, per susitikimus ir renginius. Bandymai kankinant savo organizmą vien stiprios valios pastangomis buvo nesėkmingi.

Valios pastangos nepadėjo

Buvau labai pasinėrus į darbą, nepakankamai miegojau, daug laiko praleisdavau ofise be natūralios šviesos, kondicionieriaus. Ne visada spėdavau ramiai pavalgyti. Darbe stengiausi rinktis sveiką maistą, bet nuovargis ir pastovus protinis darbas reikalaudavo cukraus ir aš sėkmingai “dasimušdavau” desertais… Galvojau, kad jei galiu valgyti daug daržovių, tad nieko tokio, jei suvalgysiu porą saldainių arba šokolado.

Prie kompiuterio dažnai nesąmoningai užkandžiaudavau. Kartas pradėdavau lankyti kažkurį sportą, šokius, bet dėl jėgų trūkumo po kokių 4-6 mėnesių mesdavau, norėjau tik grįžti namo ir gulti į lovą.

Po cukraus detokso – skaistesnė oda, dingę nuovargis ir lengvumas kūne

Apie cukraus detoksą sužinojau iš socialinių tinklų. Nusipirkau Kristinos Bondar el. knygą “Cukraus detoksas” ir supratau, kad to man reikia labiausiai! Atsikratyti priklausomybės nekankinant savo organizmo vien stipria valia. O kaip žinia, valia yra labai trumpalaikis resursas. Man patiko Kristinos aprašytas metodas tuo, kad jis yra apie sąmoningumą, o ne ištvermės išbandymas.

Jau po dviejų detokso savaičių pajutau, kad kūnas tapo tarsi lengvesnis, diskomfortas pilve dingo. Vėliau pastebėjau kad veido oda tapo skaidresnė, dingo nuovargio požymiai. Laikytis detokso nebuvo sunku, nes leidžiamų produktų apribojimo kiekio nėra ir aš nesijaučiau alkana. Aišku mintys apie desertą aplankydavo nuolat, bet praėjus visą programą, aš taip ir negrįžau prie šokolado. Kartais suvalgau desertą (gabaliuką pyrago ar veganišką saldėsi), bet tai yra visai kitas valgymas, sąmoningas, kai žinai kokią įtaka tai turės kūnui. Situacija dabar yra kontroliuojama.

Aš labai rekomenduoju Cukraus detokso programą visiems, net jei galvojate kad valgote sveikai. Tai bus puikus “poilsis“ organizmui ir nauja patirtis. O tiems, kas turi rimtų sveikatos problemų, padės be kančios pereiti prie sveiko gyvenimo būdo ir perprogramuoti savo įpročius!

Sveikas gyvenimo būdas – tikras gyvenimas

Kai jautiesi nuolat pavargęs, jauti skausmus, tampi irzlus, santykiai su artimais blogėja… Tai tarsi grandinė be pabaigos. Tiesiog pasirinkau būti laiminga, o tai nuolatinis darbas ir dialogas su savimi. Laisvą laiką leidžiu gamtoje su šeima arba jogos treniruotėse. Stengiuosi daug judėti ir važinėti dviračiu. Pradėjus sveikiau maitintis, atsirado daug energijos ir tai daro įtaka laisvo laiko leidimui, jis tapo aktyvesnis ir įdomesnis.

Švenčių metu skiriame daugiau dėmesio bendravimui nei maistui.  Mūsų mėgstamiausios šventės – spontaniški draugu susibūrimai namuose. Ant stalo dažniausiai turime vaisiu ir pjaustytų daržovių, duonos ir skirtingų užtepėlių, sūrių, alyvuogių.

K. Bondar „Cukraus detoksas”

Kristinos Bondar knygą „Cukraus detoksas” galima užsisakyti el.paštu kristina@sveikuoliai.lt.

Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt, nuotraukos J. Maksimovos asm. archyvas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.