Vykdomas projektas „Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos skatinimas“: kviečiamos įsitraukti bendruomenės, ugdymo įstaigos ir visi besidomintys

Dalintis

Lietuvos sveikuolių sąjunga (LSS) 2020 m. rugpjūčio mėn. gavo dalinį finansavimą iš Sporto rėmimo fondo projekto „Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos skatinimas“ vykdymui.

Projekte keliami trys uždaviniai. Vienas iš jų – skatinti vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą organizuojant vaikų ir jaunimo stovyklą (rugpjūčio 22-28 d.). Laisvų vietų joje neliko per savaitę nuo registracijos pradžios. Savaitės trukmės sveikatingumo ir sporto stovykloje organizuojamos įvairių sporto šakų turnyrai, dieniniai ir naktiniai žygiai. Stovykloje dalyvaujantys vaikai nuo 10 m. iki 18 m. patrauklia aktyvių ir loginių žaidimų forma mokomi fizinio aktyvumo pratimų, koreguojančios gimnastikos, jogos ir grūdinimosi principų, atminties ir susikaupimo gerinimo metodų, atsipalaidavimo, stresų ir neigiamų emocijų valdymo technikų, valgymo kultūros. Beveik 120 dalyvių stovykloje paskaitas ir užsiėmimus ves sveikos gyvensenos motyvatoriai ir autoritetai: LSS  prezidentas Simonas Dailidė, viceprezidentė Lukrecija Augustaitytė, sporto klubo „Fankas“ savininkas Andžej Michmel, sportininkas, karo policininkas Tadas Grimaila, kaskadininkas, jogas Tomas Gudėnas, GLRPWR programos paaugliams autorė Eglė Kislovski, kiti blaivią ir sveiką gyvenseną propaguojantys lektoriai. Stovykloje savanoriaus daugiau nei 20 jaunimo iki 18 m.

Antras projekto uždavinys – skatinti vietines bendruomenes įsitraukti į sporto veiklas. Jį įgyvendinant bus rengiamos 8 sveikatos mokyklos Vilniuje, Kaune, Alytuje, Panevėžio raj, Ignalinoje, Radviliškyje,  Marijampolėje, Kazlų rūdoje bendradarbiaujant su sveikuolių klubais, visuomenės sveikatos biurais. Sveikatos mokyklos trunka 7 dienas. Jų metu dalyviai mokomi rėžimo, fizinio aktyvumo, valgymo kultūros, savikontrolės, santykių su savimi ir su aplinka kūrimo, gerina fizinę ir psichinę sveikatą natūraliais būdais. Programoje vyksta mankštos, grūdinimosi pratybos, žygiai, kitos fizinio aktyvumo veiklos, vyksta paskaitos. Programa pritaikyta dirbantiems žmonėms ir išugdo įpročius integruoti fizinio aktyvumo veiklas į kasdienybę. Registracija į sveikatos mokyklas ir daugiau informacijos netrukus bus skelbiama www.sveikuoliai.lt.

Šiam uždaviniui įgyvendinti taip pat rengiama senjorų sporto stovykla, kuri vyks rugsėjo 28 d. – spalio 4 d. Alytaus rajone. 7 dienų fizinio aktyvumo ugdymo stovykla senjorams, skirta atgauti gerą fizinę ir emocinę sveikatą, atsikratyti negalavimų, išsiugdyti aktyvaus gyvenimo įpročius. Programoje: mankštos ir grūdinimosi procedūros, sveikatinanti mityba, specialiai sukurta stovyklos dalyviams, paskaitos, seminarai ir diskusijos, kurias veda Lietuvos sveikuolių sąjungos lektoriai, koreguojanti gimnastika ir stuburo sveikatinimo pratybos, savimasažo pamokos, kvėpavimo pratimai, linijiniai šokiai, lietuvių liaudies dainų vakarai, pirtys, vakaronės, žygiai gamtoje.

Trečias projekto uždavinys – šviesti visuomenę sporto, fizinio aktyvumo ir jais pasiekiamo sveikatos stiprinimo klausimais.

Jam įgyvendinti rengiami paskaitų turai ugdymo įstaigose ir bendruomenėse. Lietuvos sveikuolių sąjungos lektoriai ir motyvatoriai vyks į turą siekdami skleisti fiziškai aktyvaus, sveiko ir blaivaus gyvenimo idėją vaikų, jaunimo ir bendruomenių tarpe. Planuojama aplankyti daugiau nei 100 mokyklų ir bendruomenių regionuose ir didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Registracija paskaitoms bus skelbiama rugsėjo mėn. pradžioje tinklapyje www.sveikuoliai.lt.

Taip pat rengiami iššūkiai Facebook grupėje „30 dienų iššūkis”, žygiai gamtoje pėsčiomis, dviračiais, baidarėmis, LR Prezidento taurės finalinis konkursas „EuroFit“, kuris vyks lapkričio mėn. viduryje kartu su Lietuvos sporto universitetu. Šio renginio pagrindinis tikslas – vertinti žmonių fizinę sveikatos būklę ir nustatyti labiausiai besirūpinančius savo sveikata asmenis bei komandas. Kiekvienais metais renginyje dalyvauja 200-300 žmonių iš įvairių Lietuvos miestų, kurių fizinė būklė testuojama EGREPA ir EUROFIT testais. Tai renginys – skirtas populiarinti fiziniam aktyvumui Lietuvoje. Renginyje gali dalyvauti dalyviai nuo 2 m. iki 100 ir daugiau metų. Renginio nugalėtojai suskirstyti į 18 amžiaus grupių apdovanojami taurėmis ir prizais.

Ugdymo įstaigos ir bendruomenės, sveikos gyvensenos klubai, norintys dalyvauti projekto veiklose dėl išsamesnės informacijos gali kreiptis į projektų vadovą Tomą Paulių el. paštu tomas@sveikuoliai.lt, tel. (8 603) 04949.

Lietuvos sveikuolių sąjunga (LSS) – organizacija, puoselėjanti tautos išminčių suformuluotą holistinės sveikatos sampratą, jungianti žmones, besirūpinančius savo sveikata ir skleidžiančius sveikos gyvensenos žinias. LSS vienija 40 aktyvių fizinio aktyvumo ir sveikatingumo klubų, yra asociacijos „Sportas visiems” narė. 30 metų vykdo šią veiklą visoje Lietuvoje, užaugino sveikai ir fiziškai aktyviai gyvenančių žmonių kartą.

Projektas „Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos skatinimas” bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.