Atsikračiusi akinių 10-metė Smiltė džiaugiasi geru regėjimu

Dalintis

10 metų Smiltė Lietuvos sveikuolių sąjungos rengiamoje regėjimo atstatymo stovykloje dalyvavo 2016 m. pavasarį. Mergaitė jau mato “vienetui” ir kartu su mama džiaugiasi ne tik pasiektais rezultatais, bet ir tuo, kad akiniai daugiau nebevaržo Smiltės judrumo. Dalinamės Smiltės mamos Jurgos mintimis.

Kad ir kiek gyvenime esu turėjusi sveikatos rūpesčių, akys buvo ta vieta, apie kurią visiškai nieko nenutuokiau ir nesupratau. Ir, še tau boba devintinės, pirmoje klasėje Smiltei ant nosies teko įtaisyti akinius. Pirminį šoką draugai apramino, juk šiais laikais akinius nešioti yra stilinga…

smilteSmiltė, energijos kibirkštėlė, netruko pademonstruoti visus įmanomus akinių nepatogumus laipiojant po medžius ir kai, ups, „kažkas” ant jų atsisėsdavo. Ir nors netrūko aplink guodžiančių, kad vaikai visada taip su akiniais elgiasi, laikui bėgant viskas ėmė atrodyti keistokai. Kasdien po pamokų sutikti vaiką su nučiupinėtais ir subraižytais stiklais jau kišo supratimą, kad tokiom sąlygom regėjimo akiniai tikrai negerina. O ir gydytoja, vėliau konstatuodama regėjimo pagerėjimą, nepasiūlė nieko keisti. Tai ėmė atrodyti lyg kažkoks nevykęs marketingas…

Viena iš draugių pasidalino informacija apie natūralius regėjimą stiprinančius dalykus. Perskaičiau jos siųstą informaciją ir supratau, kad Vilniaus Valdorfo mokykloje, kur Smiltė mokosi, JAU daroma tai, kas padeda regėjimui ir man beliko viena užduotis – nuimti akinius.

Ir vieną dieną, paskaitinėjusi M. Norbekovo knygą, savo pirmagimei su visu pasitikėjimu savimi ir pasauliu (kiek sugebėjau jo sugeneruoti tuo metu), ramiai pasakiau: „Tu jau gerai matai ir akinių tau nebereikia”. Smiltė atsakė: „O, gerai”. Akinius nusiėmė ir jų nepasigedo. Daugiau nieko nuosekliai nedarėm.

Antroje klasėje gydytojai fiksuoja, kad viena akis atsistatė – gražus vienetas! Apie akinių (ne)nešiojimą gydytojai nesakiau. Tuo triumfu gyvenom iki 3 klasės, kol Smiltelė svajingai atrado, kad jai vis skauda galvą prie akių, o ir jos naujoji mokytoja nešioja tokius gražius akinius mėlynais rėmeliais…

Regėjimo gerinimo savaitgalis | Vilnius

Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad Valdorfo mokyklos specifika yra ta, kad Smiltė tik 3 klasėj atsisėdo į mums suprantamą mokyklinį suolą ir ėmė „rimčiau” mokytis. Pastebėjome kaip ji painiojasi žiūrėdama į d ir b raides ir akimirką pasirodė, kad tai ne nesupratimo, o regėjimo dalykas… Et. Greta to šmėkštelėjo mintis, kad prapuolėme naujų namų įkurtuvėse, mano pačios tuometinis darbas ėmė viršų ir t.t. Vaikai atsidūrė kažkuriam kitam plane… Iškilo atminty skaityti dalykai apie psichologines regėjimo ligų priežastis.

Apsilankėme pas kitą gydytoją. Na taip, viena akis nebloga, bet skirtumas tarp akių – dalykas koreguotinas… Šį sykį desperatiškai išpyškinau, kad nuolat nešiot akinių Smiltei nepavyks, o ir šiaip gal tai vaiko užgaida, gal yra kitų būdų ir pan. Išėjom su fantastiškai gražiais mėlynų rėmelių akiniais ir „leidimu” nešiot skaitymui, visokiais nurodymais kur reikia sėdėti klasėje. Ką gi – dabar jau su „pralaimėjimu” teko taikytis man, nes Smiltė šventė savo naująjį grožį.

regejimo stovyklaRadome informaciją apie Lietuvos sveikuolių sąjungos organizuojamą regėjimo atstatymo stovyklą. Po jos apie regėjimo pagerėjimą Smiltė nepasakojo. Kasdienybėje, kai viena akis gera, matyt, pokytis jai ne itin fiksuojasi. Ji labiau džiaugėsi, kad jai “galva prie akių atsipalaidavo” (cituoju jos žodžius – ji taip išreiškė pagerėjimą).

Regėjimo gerinimo savaitgalis | Šiauliai

Namuose porą mėnesių po stovyklos dukra darė pratimus akims, net ir dabar, kai gydytojai pranešė, kad abi akys – “vienetai”, ji mėgsta daryti palmingą, pirštą akimis sekti, rytais akių mankštelę padaryti. Iš stovyklos Smiltė parsivežė ne tik “atpalaiduotą galvą” ir geresnį regėjimą. Ją nepaprastai sužavėjo spalio mėnesį vykusios maudynės. Dar įspūdį jai paliko eksperimentas su vandeniu ir ryžiais, iš ko ji suprato, kad maistui reikia dėkoti ir grįžo prie to, nes buvo pamiršusi. Ji mėgina didinti daržovių kiekį savo maiste. Mes su vyru esame vegetarai, namie mėsos negaminam, bet dukros kitur yra laisvos rinktis. Po stovyklos Smiltė pradėjo apie tai daugiau galvoti ir nors keisti įpročių neskuba, bet jau įsiklauso.

Regėjimo gerinimo savaitgalis | Panevėžys

regejimo atstatymo stovyklaBe abejo, šis sveikatos triumfas yra akimirka, kuri praeis; žinau, kad geriausia ką galiu perduoti Smiltei apie akis, tai supratimas, kad akių sveikata ir jos pasirinkimai kaip ją puoselėti jai diktuos gyvenimo būdą. Bet šiuo metu esu dėkinga kiekvienam, su kuo teko/tenka giliau pabendrauti holistinio, antroposofinio požiūrio į sveikatą temomis – nuo maisto iki meditacijų. Tiesiog dabar jau ramu, nes yra pakeleivių, į kuriuos galiu kreiptis. Nes istorija kartojasi – šiemet prieš pirmąją klasę ir mūsų pagrandukei nustatė astigmatizmą bei primygtinai įsiūlė akinius… Visgi šį kartą mane dar aplankė mintis, kad kai kurie regėjimo sutrikimai dabar taip preciziškai nustatomi, kad atimama galimybė vaikams iš jų tiesiog išaugti perlipant natūralias amžiaus raidos krizes. Tad vėl tradiciškai – akiniai mergaitės rankinėj kaip mados klyksmas, o fone – tiesiog natūralūs regėjimui palankūs dalykai.

Mane labai liūdina tai, kad gydytojai gal net ir nežino kitų būdų kaip padėti žmonėms atstatyti regėjimą, nesudaro jokios regėjimo gerinimo strategijjos su akiniais. Akiniai – tarsi panacėja. Kita vertus, akiniai yra greitas būdas – užsidėjau ir tai dienai matau geriau; nereikia peržvelgti gyvenimo būdo, keisti jo, akiniai neskauda ir greita. Tas ir sugundo.

Sigita Kriaučiūnienė, www.sveikuoliai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Kita

Laumių kerai atgimsta pavasario lygiadienio maudynėse

Pavasario lygiadienio šventė – laikas, kai Baltiškos tradicijos atgimsta realybėje. Šis laikotarpis – kupinas apeigų ir paslaptingumo, žada nepaprastas patirtis ir pojūčius. Senovės baltams pavasario lygiadienis buvo svarbus laikotarpis, švenčiantis

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.