Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Sveikai gyvenantiems žmonėms vyriausybė nepalieka vietos šalyje

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Daugiau nei 30 metų Lietuvoje veikianti Lietuvos sveikuolių sąjunga (LSS), sauganti tautos išminčių suformuluotą holistinės sveikatos sampratą vienija sveikai gyvenančius žmones, sąmoningai pasirinkusius sveiko gyvenimo būdą. Bendruomenės nariai nevartoja alkoholio, tabako, narkotikų, nežaidžia azartinių lošimų, laikosi tinkamo dienos režimo, sveikos mitybos, grūdinimosi ir judėjimo rekomendacijų.

„Daugelis bendruomenės narių neskiepija savo vaikų jokiais šiuo metu siūlomais skiepais ir nesiskiepija patys, kuria lauko darželius ir mokyklas stipriam vaikų imuninės sistemos vystymuisi ir palaikymui, patys nesilanko gydytojų kabinetuose, nes turi pakankami žinių kaip išvengti daugelio lėtinių ligų ar susidoroti su jomis be vaistų. Tuo pačiu bendruomenės nariai gerbia ir vertina gydytojų darbą, patirtį bei žinias traumų, neatidėliotinos chirurginės intervencijos ar gyvybės gelbėjimo atvejais, konsultuojasi su medikais susirgus, tačiau sprendimus dėl gydymosi būdų priima patys taip prisiimdami atsakomybę už savo sveikatą ir neperkeldami šios atsakomybės gydytojams ant pečių“, – sako LSS prezidentas Simonas Dailidė

„Įžūliai viešai pašiepiamas ir menkinamas pasirinktas sveikas gyvenimo būdas ir kita panaši retorika, specifinį imunitetą iškelianti aukščiau už natūralųjį, dabartinėmis represinėmis priemonėmis naikina visas iki šiol buvusias sveiko gyvenimo tradicijas ir vakciną pateikia kaip vienintelį išsigelbėjimą nuo viruso. Kas yra visiškai netiesa. Tiek vakcinuoti, tiek nepasiskiepiję žmonės virusą nešioja ir gali užkrėsti kitus. Tai visiems žinomas faktas. Sveikuoliai renkasi stiprinti savo imunitetą ir įveikti virusą persergant lengva forma. Tačiau daryti juos atsakingais už tai, kad kiti nesirenka sveiko gyvenimo būdo ir sunkiai serga, yra neteisinga. Tai prastas vykdomos valstybės politikos rezultatas, kuomet sveiko gyvenimo būdo palaikymui šalyje neskiriamas reikiamas dėmesys. Vyriausybės pasirinkta strategija pandemijai suvaldyti akivaizdžiai liudija apie nesėkmę: skaldoma visuomenė, kyla masiniai protestai ir riaušės“, – teigia trijų vaikų mama, LSS viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė, baigusi magistro studijas dviejuose KTU fakultetuose.

Kristina Bondar, sveikos mitybos specialistė, knygos „Cukraus detoksas“ autorė, LSS valdybos narė: „LSS ir jai priklausanti bendruomenė saugo unikalią visame pasaulyje holistinės sveikatos filosofiją, kurią perėmė iš mūsų Tautos išminčių: Vydūno, S. Šalkauskio, A. Maceinos, K. Dineikos ir praktiškai ją taiko bendruomenės narių gyvenime. Dėl šiuo metu vyriausybės ir seimo bandomų priimti ribojimų ir priverstinės vakcinacijos politikos sveikai gyvenantys žmonės yra stumiami į visuomenės užribį, diskriminuojami dėl savo pažiūrų ir tikėjimo klijuojant jiems bemokslių ir tamsuolių etiketes“.

LSS valdybos narys, žurnalistas, trijų vaikų tėtis Juozas Dapšauskas, pasiskiepijęs vakcina nuo Covid-19 viruso, tikina, kad asmenys, šiuo metu priimantys įstatymus, peržengė visas galimas ribas. Tokio akivaizdaus LR Konstitucijos ir žmonių teisų pažeidinėjimo nebuvo per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją. Sveikai gyvenantiems žmonėms, mokantiems visus privalomus mokesčius, grąsinama atimti teisę į nemokamas sveikatos priežiūros paslaugas, kėsinamasi į galimybę laisvai gyventi pagal savo įsitikinimus ir tikėjimą. Iki šiol nebuvo smerkiami priklausomybių turintys žmonės, kai dėl besaikio alkoholio, tabako ir narkotikų vartojimo ar kitų priklausomybių jie naudojasi nemokamomis gydymo, psichoterapijos, psichologų ir įvairių socialinių programų paslaugomis, finansuojamomis mokesčių mokėtojų pinigais. Kodėl smerkiami sveikai gyvenantys žmonės, beveik nesinaudojantys medicinos paslaugomis ir bandoma juos padaryti kaltais įvardinant tai kaip „nesiskiepijančiųjų pandemija“?

LSS valdybos narė, vaikų ir jaunimo stovyklų organizatorė, pedagogė, GLRPWR prekinio ženklo kūrėja Eglė Kislovski: “Įvedama privaloma ir priverstinė vakcinacija – žmogaus teisės į kūno vientisumą ir neliečiamumą ribojimas. Šios teisės konstitucinis pagrindas – LR Konstitucijos 21 str. 1 d. įtvirtintas principas, kad “Žmogaus asmuo neliečiamas”, bei jį 4 d. detalizuojanti nuostata, jog “su žmogumi, be jo žinios ir laisvo sutikimo, negali būti atliekami moksliniai ar medicinos bandymai.” Teisę į kūno vientisumą ir neliečiamumą numato ir LR Civilinis Kodeksas (2.25 straipsnis. Teisė į kūno neliečiamumą ir vientisumą), ją išreiškia LR Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatyme nustatytas draudimas teikti sveikatos priežiūros paslaugas be paciento sutikimo (14 straipsnis), bei LR Žmogaus užkrečiamų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo nuostata, kad imunoprofilaktika gali būti taikoma asmenims tik jų sutikimu. Reikia priminti ir LR pasirašytą tarptautinę konvenciją dėl žmogaus teisių ir orumo apsaugos biologijos ir medicinos taikymo srityje (Žmogaus teisių ir biomedicinos konvencija). Jos 5 straipsnis nustato bendrąją taisyklę, jog kiekviena intervencija sveikatos srityje gali būti atliekama tik gavus atitinkamo asmens laisvai duotą ir informuotumu pagrįstą sutikimą”.

LSS viceprezidentė, ilgametė KTU kūno kultūros dėstytoja, sveikatingumo stovyklų senjorams organizatorė Lukrecija Augustaitytė siūlomus apribojimus sveikai gyvenantiems žmonėms vadina sąmoningai pasirinkusių sveiką gyvenimo būdą šalies piliečių šantažu: “Šantažo būdu išgautas sutikimas skiepytis nėra nei laisvas, nei informuotas. Dalis sveikai gyvenančių žmonių renkasi skiepytis, tai yra kiekvieno žmogaus sąmoningas pasirinkimas ir motyvuotas apsisprendimas. Gaila, kad dažnai šį apsisprendimą paskatina šiuo metu vykdomas neleistinas spaudimas įvedinėjant ribojimus ir gąsdinimus atleisti iš darbo. Dar daugiau, kyla iniciatyvų cepelinais, kava ar pinigais skatinti žmonių skiepijimąsi. Tai negali būti vadinama rūpinimusi žmonių sveikata. Nemažai žmonių skiepijasi nenorėdami prarasti patogumo gyvenant sukurtoje sistemoje. Apie sveikatą čia nėra jokios kalbos. Tačiau mes gerbiame laisvą žmogaus apsisprendimą, nevertiname ir neabejojame juo, nes kiekvienas sąmoningas žmogus prisiima atsakomybę pats už savo kūną. Tuo pačiu šalyje turi užtekti vietos ir tiems, kurie savo imunitetu rūpinasi natūraliais būdais, prisiima atsakomybę už savo ir savo vaikų sveikatą niekam nereikšdami pretenzijų ar nepateikdami kaltinimų. Žmonių kiršinimas turi baigtis.”

Lietuvos sveikuolių sąjungai nepriimtina žmonių priešinimu, gąsdinimais, tyčiojimusi, grąsinimais, prigimtinių teisių varžymu, Konstitucijos nuostatų laužymu grįsta politika ir ją įgyvendinanti vyriausybė. Jei tiek daug finansinių mechanizmų, kiek skiriama pandemijos suvaldymui, būtų skirta kultūringos ir sveikos gyvensenos ugdymui bei skatinimui, šiandien mes turėtumėm kitokią situaciją.

www.sveikuoliai.lt

10 komentarų apie “Sveikai gyvenantiems žmonėms vyriausybė nepalieka vietos šalyje”

 1. Kai premjere Seimo nari D. Kepeni suniekina uz jo siulomas iniciatyvas, darosi jos nuosirdziai gaila del neisprusimo, matyt, neskaiciusi nei Maceinos, nei Salkauskio, nei Vyduno, kur jau ten pasaulinio garso Cambbel’as ar Eretas… Svarbu vykdyti uzduotis, bet kokia kaina, nepaisant elementaraus mandagumo. Ko gero, nezino ir D. Kepenio nesavanaudiskos veiklos sveikatinant Lietuva, ir sveikuolisko judejimo itakos zmoniu sveikatai

 2. Tautos girdytojas

  Mieli sveikuoliai,
  Tai įsigaliojus naujai tvarkai, ko nebegalėsite daryti:
  “Bendruomenės nariai nevartoja alkoholio, tabako, narkotikų, nežaidžia azartinių lošimų, laikosi tinkamo dienos režimo, sveikos mitybos, grūdinimosi ir judėjimo rekomendacijų”.

 3. Apgailestauju, bet šie pareiškimai suvėluoti mažiausiai metus. Deja, bet covid-19 infekcija užsikrečia nepriklausomai nuo žmogaus gyvenimo būdo. Deja, sveikas gyvenimo būdas Lietuvoje kol kas yra nepopuliarus. Lietuvos medicinos ekspertų rekomendacijos dėl infekcijos plitimo suvaldymo mažai skiriasi nuo kitų valstybių kovos metodų. Deja, bet pagrindinis klausimas yra: ar atlaikys medicinos paslaugų sistema, jeigu susirgusių sunkia ligos forma nebegalės guldyti į ligonines, nes nebebus vietų ir truks gydančiojo personalo? Ir tikrai nemalonu stebėti, kai sveikuolių atstovai dalyvauja mitinguose, kuriuose skaldoma visuomenė ir skatinama agresija.

  1. Išmintina nuomonė. Stengiuosi visą gyvenimą gyventi sveikai, žaviuosi sveikuoliais. Bet tai ką jie dabar daro, klaidina žmones. Tai yra nedovanotina. Jie stato į pavojų daugybės žmonių gyvybes. Tai visiškai neatsakinga. Man tai labai nepagarbu dėl covido-19 mano mirusio šeimos draugo ir artimųjų atžvilgiu. Manau, kad valstybė tuomet turėtų atsisakyti juos gydyti nuo šios infekcijos, palikti juos su savo imunitetu ir be vaisų. Kitos išeities nėra.

   1. Manau būtų teisinga nesuteikti medicinos paslaugų susirgusiems covid, kurie nesiskiepija. Jei žmogus pasitiki savo imunitetu tegul nesiskiepija, bet turi parašyti sutikimą, kad ligos atveju negaus paslaugos, nes turės suteikti pirmenybę pasiskiepijusiam. Tam pritarčiau ir pasirašyčiau tokį sutikimą. Tai būtų daugiau teisių ir laisvių į pasirinkimą. Deja tokios laisvės nesuteikia valstybė ir kaip matome per darbdavius visaip šachuoja bet kokią alternatyvą. Nežinau ar teisiškai toks pasirinkimas įmanomas, bet man jis atrodo logiškas. Tiesiog turėčiau galimybę laisvai rinktis ir nevaržomai judėti.

    1. Manau būtų teisinga nesuteikti medicinos paslaugų rūkantiems, vartojantiems alkoholį ar kitaip save besižalojantiems. Jei žmogus pasitiki savo imunitetu tegul geria alkoholį, rūko, valgo “šlamšteiną” ar kitaip save žaloja, bet turi parašyti sutikimą, kad ligos atveju negaus paslaugos, nes turės suteikti pirmenybę sveiką gyvenseną propoguojančiam. Tam pritarčiau ir pasirašyčiau tokį sutikimą. Tai būtų daugiau teisių ir laisvių į pasirinkimą. Deja tokios laisvės nesuteikia valstybė ir kaip matome per darbdavius visaip šachuoja bet kokią alternatyvą. Nežinau ar teisiškai toks pasirinkimas įmanomas, bet man jis atrodo logiškas. Tiesiog turėčiau galimybę laisvai rinktis ir nevaržomai judėti.

 4. Milimi ir gylai Gėrbiami Sveikuoliai !
  Dėkuj jums už tai kad esat,🥰
  Dėkuj už jusų darba visos musū Lietuvos labuj.🙏 UŽ DRASA IR RYŽTA SIEKIANT ATSTOVĖT VISŲ LIETUVOS ŽMONIŲ SVEIKATĄ. 🌠💪
  ŪŽ TAS ŽINIAS KURIAS JUS SKLEIDŽIAT IR UŽ GĖRA PAVIZDI KURI RODOTE ŽMONIEMS 🤗. Nuoširdus dėkuj !

 5. Kai medicina, mokslas, pažanga, politikos žmonės galvoja, kad jie viską žino apie žmogų, jo prigimtį, apie tai, kokie būdai yra geriausi įveikti ligoms, likimas netrunka pademonstruoti, kad jie klysta. Kai man prieš daugelį metų sudėjo 10 gyvsidabrio plombų, visi irgi šventai tikėjo, kad tai pats efektyviausias būdas gydyti dantų kariesą. Deja dabar net jas išimantis gydytojas turi dėvėti kaukę, vanduo turi būti dedamas atskirai ir imamasi ypatingų atsargumo priemonių, o sudužus gyvsidabrio termometrui, yra taip rimta, kad reikia kviesti 112, kai anksčiau be sąžinės graužimo viską sukišdavo tau į burną ir tai buvo laikoma mokslu ir pažanga. Taigi… medicina klydo. Tai ne vienintelis kartas toli gražu. Ir kas yra atsakingas už sveikatos problemas, kurias sukėlė gyvsidabris man ir mano vaikams? Kaltų nėra. Nėra nei solidarumo, kuris čia dabar labai madingas, esą vaikai turi skiepytis dėl solidarumo, na ir kas kad jie serga lengvai. Mes patys esame visiškai atsakingi už savo sveikatą ir mūsų artimųjų sveikatą ir niekas neturi teisės spręsti, kaip mums gydytis, ką daryti. Kiekvienas žmogus turi būti laisvas apsipręsti, ar jam skiepytis, ar ne ir prisiimti atsakomybę už tai.

  Aš pilnai suprantu, kad gydyti covid pacientus ligoninėje brangu ir valstybei nenaudinga, kad sergantys pakliūtų į ligonines, tačiau pagal šią analogiją kodėl toleruojame alkoholį, tabaką, nutukimą, stresą, žemės ūkyje naudojamus chemikalus, sukeliančius vėžį. Nes šių veiksnių paveiktų žmonių pilnutėlės ligoninės. Žymiau didesniu mąstu negu covid pacientai.

  Palaikau sveikuolių nuomonę. Nesu prieš skiepus, tam tikrais atvejais tai yra vienintelė priemonė ir išsigelbėjimas ir puiku, kad toks dalykas yra, bet esu prieš esamą prievartinę skiepų politiką, nepagarbą žmogui ir jo nuomonei. Tai žmogaus teisių pažeidimas. Tuo net neabejoju. Jeigu visos lėšos, kurios investuojamos į skiepų reklamą, įvairius, skiepų autobusiukus būtų skiriamos sveikai gyvensenai, gamtosaugai ir taršos mažinimui, būtų daugiau prasmės visame kame.

 6. Skiepas yra vaistas. Vaistą turi skirti gydytojas. Visi vaistai turi šalutinį poveikį. Visada reikia spręsti ar vertą gydytis tokiu ar kitokiu vaistu. Nėra vieno vaisto kuris tinka visiems vienodai. Pagalvojus, kodėl tai už gydytojus spendžia vyriausybė, o gal Europos sąjunga? Visai, palyginus nesenai, prieš 50-60 metų, buvo kitokia sąjunga. Gal kas atsimėna, kai visiems vaikams susirgus angina gydytojai skyrė operuotis tonzilės ir adenojidus. Tą darydavo net mokyklose, grinai tap pat kaip dabar. Mokyklinukai gali nuspręsti pasiskėpiti. Nes tą politiką lengva paskleisti, išgązdinti žmonės. Šio metu propoganda yra daug stipresnė už sveiką protą.
  Ačiū, SVEIKUOLIAMS, už tai kad esat ir už Jūsų nuomonė ir viešai pakakytos mintys.🙏❤

 7. Sveikuoliai, jūs esate normalūs žmonės ir buvimas su jumis mane labai sustiprino. Atgavau viltį, kad dar yra sveiko proto žmonių, kurie nepasiduoda melui, šantažui ir žmonių segregacijai. Po visko jums tikrai nebus gėda žiūrėti kitiems į akis, nes jūs esate tiesoje prieš save pačius ir jos neišduodate. Stiprybės jums – taip ir toliau. Šviesa nugalės tamsą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.