Mamai, kuri nebenori šaukti

Dalintis

Lektorė, konsultantė, psichologijos ir humanistinės pedagogikos studijas baigusi Eglė Kislovski kurti intesyvų kursą ,,Prašau, mama, nešauk” sumanė, kai mokėsi žinomos lektorės ir psichologės Marinos Targakovos Kazachstane įkurtame Taikomųjų dvasinių technologijų institute, kuriame yra panašus kursas, pavadinimu ,,Mama, nešauk”. Anksčiau pati gana daug šaukdavau ant savo dukrų, norėdama, kad jos suprastų, ką noriu pasakyti. Šaukiau, nes erzino, kad manęs negirdi, kad nesielgia taip, kaip aš norėčiau. Šaukiau, nes neturėjau energijos… Supratusi, kad aš – mama, kuri šaukia, labai stengiausi keistis ir spręsti šią problemą – daug mokiausi ir taikiau žinias kasdienybėje. Dabar mano pirmagimėms dvynukėms jau 14-ka metų ir, šaukimui dingus iš mūsų gyvenimo, santykiai su vaikais tapo visiškai kitokie – reikšmingai geresni“,- šypsosi Eglė.

Intensyvus kursas mamoms “Prašau, mama, nešauk”

Žinios – džiaugsmingai motinystei

Kurso „Prašau, mama, nešauk“ kūrėja Eglė daug mokėsi, baigė gausybę skirtingų kursų, mokyklų, keliaudama po pasaulį, išklause daugybę paskaitų ir seminarų. Tačiau Kazachstane atradusi mamoms skirtus kursus ,,Išmintinga mama”, ji suprato, kad to mamoms iš tikrųjų labai reikia. Mamos linkusios burtis į ratelius ir ieškoti atsakymų, padėsiančių joms būti geresnėmis savo vaikams. Tačiau jeigu mamai nuolat trūksta energijos, jeigu ji gyvenime rinkosi netinkamus dalykus, yra pernelyg kontroliuojanti ir mano, kad viską žino geriausiai, jeigu ji neišgyveno, neišjautė savo vaikystės scenarijų ir patirčių, nekuria darnių santykių su vyru, labai tikėtina, kad ji bus nerami, nes turės pernelyg daug kuo pasirūpinti. Na, o kiekviena mama žino, kad vaikai reikalauja tikrai daug mūsų dėmesio. Todėl ir nusprendžiau organizuoti kursą Lietuvos mamoms, kur jos galės atrasti reikiamas žinias ir suprasti svarbius dalykus, padėsiančius kurti visai kitokį santykį iš pradžių su savimi, o tada neišvengiamai – ir su savo vaikais“,- dalinasi Eglė Kislovski. 

Eglė pasakoja, kad dirbdamos su savo vidumi, stebėdamos save, mamos gali gilinti santykius su savo vaikais – kurti nuoširdų, šiltą ryšį. Tokia motinystė, kai netrūksta svarbių žinių, neabejotinai dovanoja ir daugiau džiaugsmo. Eglė kviečia susimąstyti: „Ar kas nors mus mokė būti mamomis? Ar mes sąmoningai ruošėmės motinystei? Tikriausiai ne… Atrodo, juk ko čia mokytis? Pagimdau ir auginu taip, kaip augino mane. Visgi, pasirodo, egzistuoja svarbios žinios, kurios mus moko būti mamomis – patarimai, kaip išgirsti savo vaiką, suprasti, kodėl viskas vyksta taip, kaip vyksta, nusiraminti ir surasti savyje energijos, kurią meilės forma galėtume skirti savo vaikams.

Kodėl mamos šaukia?

Pasak Eglės, dažnai šaukimo priežastimi tampa mamos energijos trūkumas – ji dirba, rūpinasi daugybe dalykų ir dėl to yra išsiblaškiusi. Jeigu mama turi ne tik rūpintis vaiku, bet ir finansiškai išlaikyti šeimą, tai kelia itin didelę įtampą. Jeigu vaikas tiesiog nori dėmesio, pervargusiai mamai gali atrodyti, kad jis lipa ant galvos ir neleidžia pailsėti, todėl ji rėkia, pyksta“,- pasakojo kurso „Prašau, mama, nešauk“ sumanytoja.

Jos teigimu, dar viena dažna šaukimo priežastis – noras, kad vaikai mūsų klausytų, kad jie darytų tai, ką jiems sakome: Norime viską kontroliuoti, nes manome žinančios geriausiai, todėl vaikui keliame didelius lūkesčius. Mamos sako: „Šimtą kartų kartoju, o jie negirdi, išgirsta tik tada, kai pradedu rėkti.“ Šaukiama tam, kad vaikas greičiau padarytų tai, ko jos nori. Mamos taip pat šaukia todėl, kad joms taip tiesiog natūraliai išeina, o tai vyksta dėl jų vaikystėje patirtų scenarijų ir matyto jų tėvų elgesio. Dažnai šaukimas tampa tokiu įprastu, kad jo nebepastebima, net nesuvokiama, kad šaukiama.“ Eglė priduria, kad šaukiama ir dėl jaučiamo nepasitenkinimo aplinka bei, apskritai, mus supančiu pasauliu. Nors tai, atrodytų, visiškai nesusiję su vaiku, jis tampa dirgikliu, tarsi suteikiančiu galimybę išsirėkti, paleisti emocijas.

DOVANA. Sveikos gyvensenos savaitgalis “Santykiai šeimoje” I Kelmės raj.

Mokytis ir keistis, kol dar nevėlu

Kurse „Prašau, mama, nešauk“ bus ugdomos svarbios savybės, leidžiančias dovanoti meilę, rūpestį, dėmesį, nuoširdumą ir paslaugumą savo vaikams. Eglės Kislovski teigimu, vaikai mokosi stebėdami mus, jie seka mūsų pavyzdžiu. Kol jie maži, ypač iki penkių metų amžiaus, vaikai mokosi visko, ką mato aplinkoje. Taip jie tarsi sugeria vaikystėje matytus scenarijus, kurie labai akivaizdžiai reiškiasi paauglystėje ir dar vėlesniu gyvenimo laikotarpiu.

Dažnai girdime tėvus skundžiantis sunkia vaikų paauglyste, tuo, kad vaikai jų nesupranta, šaukia… Tačiau tai – rezultatai to, ką vaikai matė ir patyrė ankstyvoje vaikystėje. Supykę tėvai reikalauja pagarbos ir nesupranta, kaip vaikai drįsta jų neklausyti. Visa tai nekuria jokio santykio. Taip auga asmenybės, kurios, atėjus laikui, taip pat žalingai augins ir savo vaikus. Tai – tarsi užburtas ratas, kai nuolat ieškoma laimės ten, kur jos neįmanoma rasti. Kokius vaikus mes auginame? Ką norime užauginti? Juk kiekvienas svajojame apie nuostabius, tobulus vaikus, tiesa? Visgi, rezultatas dažnai nebūna toks, kokio trokštame. Todėl svarbu mokytis ir keistis, kol dar nevėlu.“,- dalinasi Eglė. 

Tėvų ir vaikystės įtaka jaučiama visą gyvenimą

Prie kurso prisijungusios mamos, visų pirma, sužinos, iš kur atsiranda šaukimas, jos susipažins su pagrindinėmis šaukimo priežastimis bei pasekmėmis vaiko gyvenimui. Sužinos apie šaukimo pasekmes berniukų ir mergaičių auklėjime, apie tai, kas svarbu skirtingame vaiko amžiuje, supras amžiaus ypatumus ir tai, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį tam tikrais etapais. Kurso dalyvės sužinos pagrindines vaikų neklausymo ir sunkaus elgesio priežastis ir, labai svarbu, supras, iš kur ir kaip pasisemti energijos, padėsiančios vaikus auginti su meile. Šiame kurse mamos išmoks pastebėti savo emocijas bei jas valdyti ir, apskritai, supras, kaip tėvai veikia visą vaiko gyvenimą.

Kurso organizatorė ir vedėja Eglė teigia: „Kiekviena mama savyje turi didžiulę vidinę jėgą ir energiją. Šią jėgą galima nukreipti į vaiką šaukimu arba meile. Mamos renkasi pačios. Ką jų pasirinkimas lems, jos pamatys, kai vaikas taps paaugliu, vėliau – brandžiu žmogumi ir senoliu. Tai, kaip mes elgiamės su savo vaikais šiandien, lemia visą jų gyvenimą. Ir kiekvienas vėliau pamatysime, ką sukūrėme. Šios žinios – itin svarbus pagrindas, leisiantis kurti kai ką gražaus ir prasmingo.

SVEIKOS GYVENSENOS STOVYKLA “Į LAISVĘ!” – 2023

Neįkainojamos žinios už simbolišką kainą

Kurso metu vyks penki susitikimai – po vieną per savaitę. Juose bus pateikiama mokymosi medžiaga, bendraujama, klausiama ir atsakoma. Taip pat bus sukurtas bendras, virtualus visų pokalbis – susirašinėjimas, kuriame bus galima klausti ir gauti specialistų atsakymus. Su kurso moterimis dirbs jų kūrėja Eglė Kislovski, o, kilus daugiau aktualių klausimų, atsakymus papildys ir kiti specialistai bei psichologai iš Kazachstano, Ukrainos, Gruzijos, Vokietijos bei kitų šalių.

Tai – kursas skirtingo amžiaus ir skirtingas situacijas patiriančioms mamoms. Jis skirtas toms, kurios nori susilaukti vaikų, jaunoms mamoms, mamoms, auginančioms paauglius ir netgi toms, kurių vaikai jau suaugę, bet norisi suprasti tam tikrų dalykų priežastis ir analizuoti save bei savo elgesį.

Kursas „Prašau, mama, nešauk“ ypatingas tuo, kad organizuojamas už labai nedidelę kainą – 50 eurų, nors mokymosi medžiaga – itin plati ir kursas buvo kuriamas didelės specialistų komandos. 50 eurų – startinis mokestis tam, kad mamos, pasirinkusios dalyvauti kurse, būtų iš tikrųjų pasiryžusios mokytis. Ne paslaptis, kad sumokėti pinigai suteikia motyvacijos dalyvauti ir įvykdyti tai, kam įsipareigojama. Papildomas užmokestis bus skiriamas savanoriškos aukos principu. Tai daroma siekiant šiomis svarbiomis žiniomis dalintis su kuo daugiau mamų tam, kad jos pradėtų girdėti ir jausti save, kad jos galėtų leisti sau prisijungti. Svarbu, visų pirma, pripažinti, kad elgiamės netinkamai, jausti norą keisti savo elgesį. Juk prisijungdamos prie kurso „Prašau, mama, nešauk“ jau esame drąsios, pripažinusios tai, kad šaukiame. Tai jau yra labai svarbu.“,- šypsosi Eglė Kislovski.

Agnieta Jonikienė, www.sveikuoliai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.