Ledinės nuotraukos konkurso nugalėtojas – drakono formos eketėje

Dalintis

Grūdintis skatinančio ledinės nuotraukos konkurso nugalėtojų įamžintos akimirkos – išties įspūdingos, tačiau kas už jų slypi, kokios maudynes šaltame vandenyje pamilusių žmonių istorijos?

Jaučiausi tarsi įsikūnijęs į drakoną“

Daugiausiai balsų konkurse „Ledinė nuotrauka 2024“ surinko Manto Naviko iš Utenos įamžinta akimirka. Realizuoti šios nuotraukos viziją padėjo Manto dronas, kurį šis nustatė tinkamoje vietoje ir tinkamu kampu, o fotografavimo mygtuką paspaudė sausumoje laukiantis Benjaminas Pakenis. Paklaustas, kaip jautėsi įspūdingoje nuotraukoje įamžintą akimirką, Mantas teigia galvojęs, ar nuotrauka pavyks taip, kaip norisi, ar kojos nenugrims gilyn. Pamatęs galutinį rezultatą, ledinių maudynių entuziastas pasijuto tarsi įsikūnijęs į drakoną. Eketę kruopščiai išpjovė Darius Gustas.

Grūdinimusi Mantas Navikas pradėjo domėtis seniai, tačiau informacijos apie tai rado nedaug ir vis nedrįso lįsti į šaltą vandenį: „Kai prieš septynis metus Simonas Dailidė pradėjo „30 dienų iššūkį“, kai kasdien maudydavosi šaltame vandenyje, neištvėręs, eketę išbandžiau ir aš. Ilgainiui maudantis pradėjo gerėti mano fizinė ir emocinė būklė, o ledinės maudynės tapo gyvenimo būdo dalimi“,- dalinasi vyras.

Mantas – „Utenos ruonių“ bendruomenės narys. Kartu jie organizuoja daug švenčių, susijusių su žiemos maudynėmis: „Turime gražią tradiciją – beveik kiekvieną sekmadienį šaltuoju sezonu renkamėmės 9 km. nuo Utenos prie Klykių ežero. Ten veiksmas vyksta nuo 13 val iki vėlumos – atvykstame su vaikais, visada kuriame laužą, pasidarome vaišių stalą, švenčiame gimtadienius ir kitokias šventes“.

Kiekvieną sekmadienio rytą – maudynės šaltame vandenyje

Antrąją vietą ledinės nuotraukos konkurse laimėjo Arūnas Naumavičius iš Vilniaus. Nuotraukoje įamžinta sausio 21-osios akimirka, kai jiems su žmona Ieva maudantis Balsio ežere Vilniuje, pasibaidė antys. „Po naktinių maudynių buvo likusi nuostabi eketė su ledo luitais. Ypatingi būna visi mūsų šaltojo sezono sekmadienio rytai, nes prasideda nuo maudynių lediniame vandenyje“,- dalinasi Arūnas. Jo ir žmonos maudynių sezonas prasideda rudenį ir baigiasi vėlyvą pavasarį: „Aš maudausi jau 7 metus, žmona – 4. Džiaugiuosi maudynių nulemta energija ir žvalumo pojūčiu. Taip pat ši praktika grūdina kūną, stiprina imunitetą bei suuburia mūsų blaivią bendruomenę“. Arūnas su žmona priklauso Blaivybės draugijai „Optimalistas“, kurios nariai sekmadieniais susitinka išsimaudyti šaltame vandenyje, skatina blaiviai ir sveikai gyventi.

Ledinės maudynės – ir džiuginantis laikas su draugais, ir meditacija vienumoje

Trečiosios „Ledinės nuotraukos“ konkurso vietos laimėtoja – Gulala Satarova iš Norvegijos, Lillehamerio. Jos nuotrauka įamžinta Kalėdų laikotarpiu, be galo gražią, pasakišką žiemos dieną: „Su keliais draugais buvome apsistoję miško namelyje, tad patyrėme visomis prasmėmis nuostabias emocijas. Maudynės šaltame vandenyje buvo tarsi uoga ant torto. Žvelgdama į supančią gamtą, jaučiau palaimą. Tuo pačiu jaučiau kaip šaltis mane išlaisvina ir suteikia daug energijos. Jaučiausi labai laiminga ir dėkinga“.

„Ledinės maudynės man reiškia daug: laisvę, jėgą, ramybę, džiaugsmą, sugrįžimą į čia ir dabar. Kartais maudausi šaltame vandenyje, nes man linksma ir gera, noriu džiūgauti. Maudydamiesi su draugais džiaugiamės, klykaujame, taškomės vandeniu. O kartais maudausi, kai jaučiuosi pavargusi ir apsunkusi, nieko nebenoriu daryti ir viskas erzina. Tokiu atveju ledinės maudynės suteikia vidinės jėgos vėl stotis ir toliau kurti savo gyvenimą. Maudausi ir viena – būdama vandenyje, jausdama savo kūną, stebėdama mintis, aplinką, medituoju. Tai sugrąžina man minčių švarumą, aiškumą bei suteikia ramybės“,- dalinasi moteris, reguliariai besimaudanti jau ketvirtą žiemos sezoną. Šią praktiką Gulala pradėjo po gyvenimo iššūkio – skyrybų: „Tuo metu maudymasis buvo tapęs kasdiene mano rutina. Ne siekiant pabėgti nuo savo jausmų ar liūdesio, o atgauti jėgas. Kai kuriems mano pažįstamiems ledinės maudynės labai padėjo sunkiais gyvenimo etapais.“

Gulala džiaugiasi, pristatydama savo pamėgtą praktiką draugams ir ilgainiui subūrė gražų ledines maudynes mėgstančių draugų ratą: „Pradėjau dalintis maudynių akimirkomis socialiniuose tinkluose dar tada, kai tai nebuvo populiaru. Gyvenu Norvegijoje, tad maudydavausi įvairiose jos vietose. Su manimi susisiekdavo kitos maudynes išbandyti norinčios merginos. Būdavo taip smagu stebėti pirmąsias maudynes! Prieš neriant, merginos turėdavo labai daug klausimų apie procesą – kaip pratintis, kaip nerti, ką daryti… Atsakydavau: „Tiesiog atvažiuokite, išbandysite ir pamatysite, kad viskas bus gerai.“ Įlipusios į vandenį, jos klykaudavo iš džiaugsmo, vėliau man dėkodavo ir sakydavo, kad viskas nebuvo taip baisu, kaip atrodė prieš tai“.

Agnieta Jonikienė, www.sveikuoliai.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Aktualijos

Tėvystės bejėgystė su paaugliu: kaip gelbėtis?

Nė vieni tėvai nesvajoja, jog jų vaikas telefonu praskrolins kone visą paauglystę, teks nuolat ginčytis, pyktis. Neįsivaizduoja savo vaiko ir užkampyje su cigarete. Tačiau nutinka visaip. Ir kai susitarti tampa

Naujienos

Ar norėtum pagerinti regėjimą per 30 dienų?

Gegužės 14 dieną Lietuvos sveikuolių sąjunga skelbia nuotolinį regėjimo gerinimo iššūkį. Tikslas – supažindinti žmones su natūraliais būdais, padedančiais pastiprinti savo regėjimą ir galbūt pradėti naują gyvenimo etapą be akinių.

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.