Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest

Ledinis vanduo – geriausia apsauga nuo virusų. Prasideda žiemos maudynių sezonas!

Dalintis

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Pandemijos akivaizdoje Lietuvos sveikuolių sąjunga kviečia visus rimtai susirūpinti savo imuninės sistemos stiprinimu ir gyvensenos keitimu. Kaukės, dezinfenkciniai skysčiai ir įvairūs ribojimai – tai tik kova su netinkamo gyvenimo būdo pasekmėmis, akivaizdžiai demonstruojanti pralaimėjimą: susirgimų skaičius auga, virusas nusineša žmonių gyvybes. Patikimiausia priemonė stabdyti viruso plitimą – stiprinti savo imuninę sistemą taip, kad grėsmingasis Covid‘as ją aplenktų. Gruodžio 1-ąją sveikuoliai atidarė ledinių maudynių sezoną.

Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Sigita Kriaučiūnienė sako, kad jei į susidariusią pasaulyje situaciją žiūrėtumėm per savo atsakomybės prizmę, pagal tai, kiek mūsų asmeninis gyvenimo būdas, bet ne dezinfekcinių ir vienkartinių apsaugos priemonių naudojimas prisideda prie viruso plitimo stabdymo, nesunku būtų pastebėti, kad tvirtos imuninės sistemos virusui plisti neleistų tokiu greičiu, kokiu jis plinta dabar. „Kova su pasekmėmis visada bus pralaimėta. Kautis reikia su savo ydomis ir įpročiais, svarbu imtis atsakomybės už savo ir kitų sveikatą keičiant gyvenimo būdą. Dabar visiems svarbiausia stiprinti savo imuninę sistemą. Net jei susirgsime, svarbu pasveikti greitai. Tik tokiu būdu galima sustabdyti nevaldomą viruso plitimą. Tai pigios, greitos ir labai efektyvios priemonės“, – tikina sveikuolė.

Jau 30 metų Lietuvoje veikiančios sveikuolių sąjungos prezidentas Simonas Dailidė tvirtina, kad imuninės sistemos stiprinimas – labai paprastas ir nesudėtingas. Yra keli būdai. Vienas – pradėti maudytis po šiltu dušu, sušilti, po to palengva vėsinti vandenį iki tokio lygio, kol bus visiškai šaltas. Kitas būdas – kaitalioti šaltą ir karštą vandenį, tai dar vadinama kontrastiniu dušu. Pabaigti derėtų šaltu vandeniu.

Trečias būdas – pats lengviausias, patikimiausias ir drąsiausias – tiesiog ateiti į ledinių maudynių renginį ir išsimaudyti kartu su visų būriu entuziastų. Gera mankšta, tinkamas kūno paruošimas tokioms maudynės neleidžia sušalti ir susirgti, o ledinis vanduo stimuliuoja imuninę sistemą, ją stiprina.

„Grūdintis galima bet kada. Tai nėra pavojinga. Vien pagalvojus apie tai ar stebint iš šalies, gal ir baisu, bet tikrai tai nėra pavojinga. Priešingai, tai – sveika, teikia malonumą, sugražina jaunatviškumą, energiją, gerėja miegas, gyvenimo kokybė, darbingumas, dingsta depresija ir nusivylimas, didėja bendras organizmo atsparumas ne tik ligoms, bet ir įtampai, stresui“, – tikina Lietuvos sveikuolių sąjungos prezidentas, ledinių maudynių renginių organizatorius Simonas Dailidė.

Lietuvos sveikuolių sąjungos viceprezidentė Lukrecija Augustaitytė maudosi kone kasdien jau 30 metų. „Rytinis panirimas į šaltą vandenį panardinant visą kūną su galva, suteikia apsaugą 24 valandoms.  Mokslininkai dar 1994 m. padarė išvadą, kad šaltas vanduo mažina riziką susirgti onkologinėmis ligomis. Stimuliuojama šalto vandens imuninė sistema įgyja jėgų gintis nuo laisvųjų radikalų, kurie ir yra onkologinių ligų priežastis. Grūdinimasis kasdien įvairiais būdais, nebūtinai lendant į eketę įjungia visų sistemų apsaugines funkcijas: suintensyvėja medžiagų apykaita, susireguliuoja termoreguliacijos sistema, gerėja virškinimas, miego kokybė ir pan.“, – sako neseniai 70 metų sulaukusi kaunietė.

Per visą Lietuvą išplitęs ledinių maudynių maratonas vyks ir šią žiemą. Entuziastai iš įvairiausių Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Šiaulių, Alytaus, Trakų, Radviliškio ir kt. jau pasiruošę palaikyti naujokus, norinčius pradėti grūdintis, sutelkti tuos, kuriuos vienija ši idėja.

Ledinių maudynių renginiai

2021 m. sausio 1-ąją vyks tradicinės sveikuolių maudynės įvairiuose miestuose. Pavieniai entuziastai, sveikuolių klubai ir bendraminčių būreliai 15 val. tradiciškai susitinka vandenyje ir taip pasitinka Naujuosius metus. Netrukus prasidėsiantis ledinės nuotraukos konkursas įamžins šias akimirkas.

2021 m. iš sausio 17 į sausio 18 d. 00.00 val. prie įvairiuose Lietuvos miestuose vyks naktinės maudynės, kurios bus 30 dienų ledinės eketės iššūkio pradžia. Iššūkio metu 30 dienų iš eilės sveikuoliai kviečia grūdinti savo kūną ir saugoti jį nuo viruso.

2021 m. vasario 13 d. Palangoje vyks tradicinės Palangos ruonių maudynės, suburiančios šimtus entuziastų iš visos šalies.

2021 m. vasario 16 d. – 5 km ir 16 km bėgimas Vilniuje, kuris pasibaigs maudynėmis Žaliuosiuose ežeruose.

2021 m. vasario 27 d. 25 metrų plaukimo ekete varžybos Trakuose, ant Galvės ežero.

www.sveikuoliai.lt

 

5 komentarai apie “Ledinis vanduo – geriausia apsauga nuo virusų. Prasideda žiemos maudynių sezonas!”

  1. Noreciau surast mokytoja. Menesio issukiui. Pradziai😂 kuris padetu per menesi ilysti i ledini vabdeni. Valia turiu. Miegu kartais prie 9 laipsniu silumos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.