52 m. Janui cukraus detokso iššūkio metu ištirpo 14 kg: „Sveriu ir jaučiuosi kaip dvidešimties!”

Dalintis

Janas (52), Cukraus detokso iššūkio dalyvis, dalinasi savo įspūdžiais ir pokyčiais pabaigus programą.

Kodėl ryžaisi išbandyti Cukraus detokso programą?

Esu girdėjęs, kad ši programa efektyvi. Man patarė draugė. Manęs nekankino didelės problemos, didelio antsvorio neturėjau, nors buvau priaugęs nepageidaujamų kilogramų. Tuo metu apleidau sportą ir svorio reguliuoti nebeišėjo. Tačiau buvo įdomu išbandyti kažką naujo. Turėjau potraukį saldiems gėrimams. Kai sužinojau, kiek juose yra cukraus, suglumau. Girdėjau, kad Cukraus detoksas padeda įveikti cukraus priklausomybę ir nutariau pamėginti.

Senjorų stovykla “Mes galim!” 2024 pavasaris

Kaip sekėsi laikytis programos?

Pirmą savaitę nesupratau, kas vyksta, didelių pokyčių nebuvo. O va antrą savaitę buvo dienų, kai tiesiog jaučiau norą suvalgyti kažką saldaus. Tačiau geriausia motyvacija toliau laikytis programos – kas rytą atsistoti ant svarstyklių ir apsižiūrėti veidrodyje. Tuomet nebekyla klausimas ar verta žengti toliau.

Po mėnesio ateina azartas, kai matai, kad ima kristi svoris. Tampa net įdomu, kiek jis dar gali nukristi tiesiog maitinantis sveikai ir ypatingai savęs neribojant, tiesiog nevartojant nesveikų produktų. Aš lengvai numečiau 14 kilogramų, iš kurių nė vienas negrįžo atgal. Sveriu tiek, kiek dvidešimties, nors valgau tiek, kiek noriu. Viskas pasikeitė iš mitybos išmetus tik kelis produktus – miltinius gaminius ir saldžiuosius gėrimus.

Motyvacijai išlaikyti reikalingos žinios, o čia labai padeda informacija, kuri yra Cukraus detokso grupėje Facebook bei knygoje. Labai padeda ir autorės Kristinos Bondar bei grupės dalyvių palaikymas. Bendrumo jausmas – labai svarbus.

Ksavera Vaištarienė “Padėkime sau”

Svarbiausia – pasiryžimas laikytis iki galo. Jei nutari – tai ir laikysiesi. O jei sakai: „gal pabandysiu…“ – nieko ir nebus.

Kas buvo sunkiausia?

Silpnumo, svaigimo ir kitų detokso požymių aš nejaučiau. Svarbu programai morališkai pasiruošti, susidaryti meniu iį anksto, tuomet lengva nepaslysti. Būtina turėti kažkokį leidžiamą skanėstą, kai ateina noras suvalgyti kažko saldaus. Aš turėdavau šokolado su stevija. Užtekdavo vieno gabaliuko – jis atrodė labai saldus ir antro jau nebereikėdavo. Skonio receptoriai, laikantis Cukraus detokso, iš tiesų, magiškai greitai atsistato. Dar labai padėdavo kavos puodelis su avižiniu pienu. Jis turi nemažai natūralaus saldumo, kurio tikrai pakakdavo atsispirti potraukiui išgerti saldžiųjų gėrimų.

Thomas Colin Campbell “Natūralus būdas išvengti ligų. Kinijos studija”

Silpnumo momentais eidavau į parduotuvę, pasižiūrėti į saldžius gėrimus. Apžiūrėdavau, palaikydavau rankose ir potraukis praeidavo. Su laiku jo nebelijo visai.

Kaip pasikeitė mitybos įpročiai po Cukraus detokso?

Į senus drabužius aš nebetilpdavau, o dabar jie jau net dideli. Pasiryžimas nuolat sportuoti yra sunkus, jis reikalauja ir laisvo laiko. O laikantis Cukraus detokso – malonu, nes svoris krenta net ir nesportuojant. Labai naudinga yra pasidaryti nuotrauką prieš ir po programos. Rezultatai mane tikrai nudžiugino, nors neturėjau jokių lūkesčių.

Visiškai pasikeitė mitybos įpročiai. Atsirado didelis potraukis kasdien valgyti daržoves, kurio anksčiau nebuvo visai. Dabar pusę mano pietų ar vakarienės lėkštės sudaro salotos. Tai atsitiko savaime, man visiškai netikėtai, mityba pati tampa vis sveikesnė.

Net sočiai pavalgius sveiko maisto, nebejaučiu sunkumo, išsipūtimo, noro pagulėti po pietų Atsirado daugiau energijos.

Į saldžių gėrimų pusę ne nebežiūriu. Nebetraukia ir saldumynai, miltiniai patiekalai – jų pavalgęs jaučiuosi apsunkęs.

Ksavera Vaištarienė “Valgykime, kad gyventume”

Ar rekomenduotumei Cukraus detoksą kitiems?

Aš ir pats planuoju pakartoti! Noriu užtvirtinti naujus mitybos įpročius. Tai tikrai veikia, todėl, tikrai taip, rekomenduoju išbandyti visiems. Ir patariu prisijungti į Cukraus detokso grupę ar atvykti į stovyklą. Kartu su bendraminčiais daug lengviau.

Dažnai vyrai galvoja, kad tokie dalykai – ne jiems. Ką tu apie tai manai?

Rekomenduoju pasižiūrėti į veidrodį ir sąžiningai sau atsakyti – ar esu patenkintas savo svoriu. Ar jaučiu tiek pat energijos, kaip ir jaunystėje? Aš žinau, vyrai dažnai linkę į kompromisus su savimi, tačiau viduje nei vienas nėra patenkintas savo pilvuku ir nuolatiniu nuovargiu.

 

30 dienų cukraus detokso iššūkis yra projekto “Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos skatinimas”  dalis. Projektas bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.

Knygą „Cukraus detoksas” galite įsigyti čia:

 

2 komentarai apie “52 m. Janui cukraus detokso iššūkio metu ištirpo 14 kg: „Sveriu ir jaučiuosi kaip dvidešimties!””

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite:

Judam kartu

Po poilsio reikia poilsio: kaip išmokti ilsėtis?

Kodėl taip nutinka, kad po atostogų reikia dar vienų atostogų? Kiek stipriai nutolome nuo gamtos, kad net leisdami laiką joje, sunkiai nurimstame be išmaniųjų prietaisų? Kodėl vaikai vidutiniškai lauke kasdien

Scroll to Top

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.